Ucuz şeyler nasıl puanlanır (saklamak veya yeniden satmak için)

Şaibe

Member
Yalnızca favorilerinizi saklamayı planlayarak ne sıklıkla çevrimiçi bir sürü şey satın alıyorsunuz? Kesinlikle bu şekilde kıyafet alışverişi yapıyorum ve tek kişi ben değilim. İadenin perakendecilere maliyeti 743$ milyar geçen sene.

Eğer hiç merak ettiyseniz, “Bütün bu geri dönüşlere ne olacak?” cevap ilginç. Araştırmayı yaptım ve başkalarının “hayır, teşekkür ederim” öğeleriyle anlaşma yapabileceğiniz en iyi yerleri buldum.

Bekle, bu nasıl çalışıyor?

Örnek olarak Amazon'u ele alalım. 90 gün boyunca teslim edilemeyen ve talep edilmeyen herhangi bir paket adil bir oyundur. Amazon, sahipsiz ürünleri web sitesinde satıyor. Profesyonel ipucu: Bazı ürünlerde çılgın teslimat ücretleri var, bu yüzden bir anlaşma konusunda heyecanlanmadan önce kontrol edin.

BEN BİR TEKNOLOJİ UZMANIYIM VE ÇOK GEÇ OLMADAN BU TEKNOLOJİ DEĞİŞİKLİKLERİNİ HEMEN YAPMANIZ GEREKİR

Aynı durum diğer perakendecilerin ABD Posta Servisi aracılığıyla gönderdiği paketler için de geçerlidir. 90 gün sonra en yüksek teklifi verene satılır.

Garaj satışı gibi ama daha iyi

USPS, posta çalışanlarının teslim edemediği şeyleri açık artırmayla satmak için bir web sitesiyle sözleşme yapıyor. TV'lerden araçlara ve mutfak aletlerine kadar her şeye göz atmak için GovDeals.com'a gidin.

Liquidation.com Amazon, Target, Walmart ve The Home Depot'tan gelen paketleri ve teslim edilmemiş ürünleri satıyor. Markaya veya perakendeciye göre filtreleme yapabilirsiniz.

Bu fırsatların çoğu, 57 çift Sony kulaklıkla birlikte satılanlar gibi, partiler halinde satılan ürünler içindir. Merhaba, yan koşuşturma!Amazon logosu, 14 Mayıs 2024'te Yunanistan'ın Atina kentinde bir akıllı telefon ekranında ve bir bilgisayar ekranında görüntüleniyor. (Fotoğraf: Nikolas Kokovlis/NurPhoto, Getty Images aracılığıyla)


Gizemli mi hissediyorsun?

İade edilen ve teslim edilemeyen bazı ürünler, el çantalarına benzeyen “gizemli kutular” içinde paketlenir. Ne alacağınızı tam olarak bilmiyorsunuz, ancak fikir şu ki, saklamak veya satmak istediğiniz birkaç değerli eşya bulacaksınız.

Eğlenceli görünüyor? Poshmark'ı deneyin. “Gizemli kutu” diye arama yaptığınızda Walmart ve Amazon gibi perakendecilerin fiyatları birkaç dolardan yüzlerce dolara kadar değişen iadeler için listeler bulacaksınız. 50 $ karşılığında bu satıcı size sekiz ürün gönderecek ve 20.000 listeden talepte bulunmanıza izin verecek.

eBay

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, eBay daha çok alıcının dikkatli olması gereken bir durum. Bunlar gizemli paketler, müşteriye ulaşamayan ve iade edilen ürünler. Sitedeki arama çubuğuna “talep edilmeyen paketler” veya benzer bir terim yazın ve ne çıkacağını görün.

ŞARJ VE SEYAHAT: ÇOĞU KİŞİNİN YAPTIĞI 5 KÖTÜ AMAÇLI YAZILIM HATASI

Facebook Pazaryeri


Facebook Marketplace, ürünleri yerel olarak satın almayı kolaylaştırır. Satın aldığınız ürünleri halka açık bir yerden, hatta polis karakolundan teslim almak için satıcıyla tanışın ve nakliye derdinden kurtulun. Bir arkadaşını da getirmekten zarar gelmez. Tıpkı eBay'de yaptığınız gibi “talep edilmeyen paketleri” arayın.

Bonus: Sahipsiz Bagaj

Sahipsiz Bagaj'ın geçmişi 1970 yılına kadar uzanır ve kayıp bagajların satın alınması konusunda havayolları ile anlaşması vardır. Hoş olmayan bir sürpriz sunmak yerine (kirli çamaşırlarla dolu veya daha kötüsüyle dolu bir çanta düşünün), bu site poşetleri açıyor, içindekileri kontrol ediyor ve temizliyor.


Paket-Teslimatlar-Siber-Pazartesi-Fırsatları-Hit


Bir Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi (USPS) çalışanı, 27 Kasım 2023 Pazartesi günü San Francisco, Kaliforniya, ABD'de Siber Pazartesi günü paketleri teslim ediyor. (David Paul Morris/Bloomberg, Getty Images aracılığıyla)


Bagaj çevrimiçi olarak veya şirketin Scottsboro, Alabama'daki mağazasında mevcuttur.

Satın almadan önce bunu okuyun

Gizemle birlikte gelen eğlenceli bir faktör olsa da, bir paketi açıp altın bulmayı beklemeyin (gerçek veya mecazi anlamda). Genellikle bir ürünün iade edilmesinin veya alıcı tarafından asla kabul edilmemesinin bir nedeni vardır.

Bu ürünlerin birçoğu bir süredir depoda duruyor ve sahipleri bunlardan kurtulmak istiyor. Durum veya işlevsellik garantisi yoktur. Ne alırsanız onu alırsınız ve bu durumda iade veya geri ödeme şansınız sıfıra yakındır.

SİZİ ÇILGINA ÇIKARIYORSA OTOMATİK DÜZELTMEYİ DÜZELTİN

Ürünler genellikle kontrol edilmediğinden veya incelenmediğinden, bu gerçekten alıcının dikkatli olması gereken bir durumdur. Kutu açılana kadar hiç kimse kutuda tehlikeli bir madde olup olmadığını bilemez. Herhangi bir çevrimiçi satın alma işleminde olduğu gibi, herhangi bir hamle yapmadan önce müşteri yorumlarını ve satıcı puanlarını kontrol edin. Göremiyorsanız fotoğraf isteyin.

Yukarıda listelenen siteler kurulmuş ve genel olarak güvenlidir ancak dolandırıcılar ve hırsızlar da bu platformları tıpkı herkes gibi kullanabilir. Kripto para veya hediye kartı şeklinde ödeme yapmanız istenirse satıcıyı çalıştırın ve engelleyin. Bu çok yaygın ve dolandırıcı bir uygulamadır.

Para kazanmak ister misin?


Posta kanunu reformu


11 Haziran 2024'te Almanya'da bir tramvay üzerinde istiflenen paketlerin görünümü. (Sebastian Kahnert/Getty Images aracılığıyla resim ittifakı)


Öğeleri satın almak ve yeniden satmak bunu yapmanın akıllıca bir yoludur. Size yardımcı olmak için adım adım bir rehber hazırladım. (Tamamen ücretsizdir!)

Programınızda teknolojiyi daha akıllıca kullanın

Ödüllü sunucu Kim Komando, teknolojide gezinmek için gizli silahınızdır.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Telif Hakkı 2024, WestStar Multimedya Eğlence. Her hakkı saklıdır.