Yeni Apollo insansı bildiğimiz işlerin sonu mu?

Şaibe

Member
Zamanı geldi mi? Gelecekte mi yaşıyoruz? Robotlar kontrolü ele mi alıyor?

Hayır… ama Austin merkezli startup Apptronik için robotlar geliştiriliyor ve burada kalacaklar.

Apollo ile tanışın: Apptronik’in yapay zeka (AI) ile desteklenen en yeni “genel amaçlı insansı robotu”.

Apollo, endüstriyel, perakende ve üretim ortamlarındaki insanlara yardım etmeyi amaçlayan, 1,80 boyunda, 160 kiloluk bir robottur.

Apollo, 55 poundluk bir yükü kaldırabiliyor ve taşıyabiliyor ve değiştirilebilir ve şarj edilebilir pili ile yaklaşık dört saat boyunca çalışabiliyor. Pil, 22 saatlik bir iş günü boyunca çalışacak şekilde değiştirilebilir. (Apptronik)

GÜVENLİK UYARILARI, HIZLI İPUÇLARI, TEKNOLOJİ İNCELEMELERİ VE SİZİ DAHA AKILLI HALE GETİRECEK KOLAY NASIL YAPILIRLARI İÇEREN KURT’UN ÜCRETSİZ CYBERGUY BÜLTENİNİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Apollo, 55 poundluk bir yükü kaldırabiliyor ve taşıyabiliyor ve değiştirilebilir ve şarj edilebilir pili ile yaklaşık dört saat boyunca çalışabiliyor. Pil, 22 saatlik bir iş günü boyunca çalışacak şekilde değiştirilebilir.

Sizi bilmem ama dört saat boyunca neredeyse hiç durmadan ağır nesnelerin kaldırıldığını duymak bana çok yorucu geliyor ve pilimi hemen değiştirip bir dört saat daha çalışmaya hazır olamıyorum.

Apptronik, Apollo gibi robotları insan iş gücünün yerine geçecek bir araç olarak değil, görevleri tamamlamak ve yerine getirmek için kullanılacak bir araç olarak görüyor. Apptronik, Apollo gibi robotlarla iş gücü eksikliğini gidermeyi, ciroyu azaltmayı, verimliliği artırmayı ve işle ilgili yaralanmaları azaltmayı hedefliyor.

Apptronik robotu Apollo

Apollo, 55 poundluk bir yükü kaldırabiliyor ve taşıyabiliyor ve değiştirilebilir ve şarj edilebilir pili ile yaklaşık dört saat boyunca çalışabiliyor. Pil, 22 saatlik bir iş günü boyunca çalışacak şekilde değiştirilebilir. (Apptronik)

DAHA FAZLASI: TARTIŞMALI YENİ BİR AI UYGULAMASI, İSA (VE ŞEYTAN) İLE MESAJ YAPMANIZA İZİN VERİR

Apollo iş gücüne uygulanmaya tam olarak hazır olmasa da donanımı çalışmaya hazır olmaya yaklaşıyor ve ben de bunu bekliyorum.

Kurt’un önemli çıkarımları

Yani ne düşünüyorsun? Gelecekte mi yaşıyoruz? Robotlar kontrolü ele mi alıyor?

Pek iyi değil. Ancak Apptronik için Apollo robotu bir bilim kurgu fantezisinden çok daha fazlası. İnsanlara çeşitli ortamlarda ve görevlerde yardımcı olabilecek bir gerçeklik haline gelmek üzere.

Apptronik robotu Apollo

KORUNUYOR MUSUN? 2023’ÜN EN İYİ ANTİVİRÜS KORUMASI KAZANANLARINI GÖRÜN

Bu gerçekleştiğinde, insan-robot işbirliğinde yeni bir çağ görebiliriz. Yani gelecek o kadar da uzakta değil. Düşündüğünüzden daha yakın olabilir.

Ne düşündüğünü bilmek istiyorum. Yeni robot dostlarımıza hoş geldin deme zamanı geldi mi? Yoksa çok mu erken? adresine yazarak bize bildirin. Cyberguy.com/Contact.

Daha fazla teknik ipucum ve güvenlik uyarım için şu adrese giderek ücretsiz CyberGuy Rapor Bültenime abone olun: Cyberguy.com/Newsletter.

Apptronik robotu Apollo

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

En çok sorulan CyberGuy sorularının yanıtları:

Telif hakkı 2023 CyberGuy.com’a aittir. Her hakkı saklıdır.

Kurt “CyberGuy” Knutsson, sabahları “FOX & Friends” programında Haberler ve FOX Business’a yaptığı katkılarla hayatı daha iyi hale getiren teknolojiye, donanıma ve cihazlara derin bir sevgi besleyen ödüllü bir teknoloji gazetecisidir. Teknik bir sorunuz mu var? Kurt’un CyberGuy Haber Bültenini alın, sesinizi, hikaye fikrinizi veya yorumunuzu CyberGuy.com’da paylaşın.