Yapay zeka herkes içindir: İş, yaşam, okul ve aşk konularında size yardımcı olacak istemler

Şaibe

Member
Yapay zekayı dijital bir İsviçre Çakısı olarak düşünün. Keskin, çok yönlü ve şaşırtıcı derecede kullanışlıdır. ChatGPT, Bard veya diğer büyük seçenekleri hiç denemediyseniz bu çok zor geliyor. Google'ı kullanabiliyorsanız yapay zekayı da kullanabileceğinizi söylediğimde bana güvenin.

“Çok teknik” bahanelerini bir kenara bırakın ve hadi bu ezber bozan işe başlayalım. Küçük işletme sahipleri, öğrenciler, ebeveynler, internette aşkı arayanlar ve daha fazlası için fikirlerim var.

1.000$'lık bir bilgisayar veriyorum; Mac ya da Windows, tercihiniz! Tek yapmanız gereken günlük teknoloji bültenimin bir sayısını almak. Buradan kaydolun. İyi şanlar!

BİRİ (VEYA BİR ŞEY) BİLGİSAYARINIZI Mİ GÖZLEYİYOR?

Her şey sırayla

Yapay Zeka partisine katılmak için robotlarla dolu bir Batcave'e ihtiyacınız yok. Bu araçlara nasıl erişeceğinizden bile emin değilseniz arkanızdayım:

• SohbetGPT: Web'de kullanın veya iPhone veya Android için indirin. Bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Ücretsiz katman çoğu kişi için uygundur veya teknolojinin en son sürümü, öncelikli erişim ve ek araçlar için ayda 20 ABD doları ödeyebilirsiniz.
  • Google Bard: Bir Google hesabınız varsa, web'de ücretsiz olarak kullanın.
  • Microsoft Yardımcı Pilot: Copilot.Microsoft.com adresinde Chrome veya Edge'de kullanın. Etkin bir Microsoft hesabına ihtiyacınız var.
  • Şaşkınlık: Burada çevrimiçi ücretsiz erişim. Görüntüleri yükleyebilmek ve akıllı yapay zekaya erişebilmek istiyorsanız ayda 20 ABD doları değerinde bir Pro planı vardır.
Bonus: Her zaman AI ipuçlarını, püf noktalarını, bağlantıları ve kısayolları paylaştığım benimki gibi haber bültenlerine kaydolun (utanmaz eklenti: getkim.com).

23 Haziran 2023'te çekilen bu çizimde AI (Yapay Zeka) harfleri bilgisayar anakartına yerleştirilmiştir. (REUTERS/Dado Ruvic/İllüstrasyon/Dosya Fotoğrafı)

Peki yapay zeka ile ne yapacağım?

ŞARJ VE SEYAHAT: ÇOĞU KİŞİNİN YAPTIĞI 5 KÖTÜ AMAÇLI YAZILIM HATASI

Sorduğuna sevindim. Eğer bunu düşünebiliyorsanız, bir yapay zeka muhtemelen bunu yapabilir. İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı kullanımlar.

Paige AI doktoru

Bir doktor Paige AI kullanarak bilgisayardaki klinik verilere bakıyor. (Paige AI)

Veri fısıltısı: Veriler bir anlamsızlık dağı olabilir, ancak yapay zeka bu dağa kolayca tırmanır. Ek işlerinizin satış rakamlarını analiz ettiğini ve gizli kalıpları ortaya çıkardığını hayal edin. Minnesota'daki insanlara deliler gibi satış yaptığınız için belki de en çok satan ürününüzün çevrimiçi ortamda daha büyük bir varlığa veya hedefe yönelik bir reklam kampanyasına ihtiyacı var. Tüm çalışmalara gerek kalmadan tatlı, veriye dayalı içgörüler.

• Dene: “Bilmem gereken kalıpları bulmak için bu verileri analiz et.” Şirketiniz ve aradığınız şey hakkında ne kadar fazla ayrıntı eklerseniz o kadar iyidir. Gizli hiçbir şeyi açıklamadığınızdan emin olun.
İçerik oluşturma görevlisi: Web sitesi metni yazmakta zorlanıyor musunuz? Yapay zeka ilgi çekici web sitesi kopyaları, kapsamlı ürün açıklamaları ve esprili sosyal medya gönderileri hazırlayabilir ve hatta blog gönderinizi küçük boyutlu sosyal medya gönderilerine dönüştürebilir.

2024'Ü DAHA İYİ HALE GETİRMEK İÇİN BEŞ AKILLI, BASİT TEKNOLOJİ DEĞİŞİKLİĞİ

• Dene: “İşte ürünümün teknik özellikleri. Lütfen mevcut en iyi uygulamaları takip ederek onu Amazon'da satmak için kullanabileceğim bir açıklama yazın.”
Hizmetlerimi satmama yardım et: Herkes kelime ustası değildir ve profesyonel sayfalara ne yazılacağını bulmak çok zaman ve çaba gerektirir. Ticaret işçileri, bu sizin için harika.

• Dene: “Phoenix, Arizona'da tesisatçıyım. Lütfen şirketim ve Yelp sayfam için neler sunduğum hakkında yazmama yardım edin.”
Beyin fırtınası dostum: Bir pazarlama çıkmazına mı takıldınız? Yapay zeka fikir makineniz olabilir. İşletmenizle alakalı anahtar kelimeleri besleyin ve yaratıcı kampanya konseptlerini nasıl ortaya çıkardığını izleyin.

• Dene: Yeni bir podcast'e başlıyorum. Siz, haberi duyurma planımda bana yardımcı olması için tuttuğum bir pazarlama gurususunuz. Nereden başlamalıyız?”
Hesaplanmış filmden yapay zeka sanatı

Nova McBee'nin “Hesaplanan” kitabının film uyarlamasından bir sahneyi tasvir etmek amacıyla yapay zeka tarafından oluşturulan başka bir görüntü. (Tek Kapı Stüdyoları)

Bir tarih bulun: Çoğu kişi boş boş o flört profili ekranına bakıyor. Kendimiz hakkında konuşmak zor! Fazla ciddiye almak, aşırıya kaçmak ya da kendini küçümsemek yerine yapay zekanın neler ortaya çıkardığına bakın.

• Dene: “Bir flört profili oluşturmam gerekiyor. Bunun kendim ve ne aradığım hakkında ne söylemesi gerektiğini anlamak için bana birkaç soru sorabilir misin?”
Sıradan işleri otomatikleştirin: Yapay zekanın en iyi olduğu şeylerden biri sıkıcı görevleri hızlı ve kolay hale getirmektir. Veri girişi ve planlamayı düşünün.

• Şunu deneyin: “Aşağıdaki verileri X, Y ve Z'yi içeren bir e-tablo halinde biçimlendirin.”
Paranızın karşılığını daha fazla alın: Yazdığınız blog yazısını hatırlıyor musunuz? Yapay zeka, önemli noktaları özetleyerek ve işletmenizin güçlü yönlerini vurgulayarak bunu yatırımcı dostu bir e-postaya dönüştürebilir. Tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok. Yapay zekanın mevcut içeriğinizden en iyi şekilde yararlanmasına izin verin.

• Dene: “Bu maddelerden oluşan listeyi, 25 ila 35 yaş arası kadınlara hitap eden eğlenceli ve bilgilendirici bir YouTube videosu için bir senaryoya dönüştürün.”
Yoğun bir haftayı anlamlandırın: Tabağınızda çok şey varken hepsini organize etmek bile bunaltıcı olabilir. İşlerinizi kolaylaştırmak için yapay zekayı ücretsiz bir asistan olarak kullanabilirsiniz.

• Dene: “Bu hafta her gün 8-5 çalışmam, çocukları Salı günü saat 5:30'da futbol antrenmanına götürmem ve 5K koşusu için antrenman yaptığım için üç kez koşmaya zaman bulmam gerekiyor. Yapabileceğim bir program oluşturmama yardım edebilir misin? sadık mı kalacaksın?”
PODCAST SEÇİMİ: Bütçe Ozempic, iade ücretlerinden ve çevrimiçi korsanlıktan kaçının

Ayrıca biz, profesyonellerin bitkilerinizin en kötü kabusu olduğu konusunda uyardığı TikTok ipuçlarıyız. Andrew'un bir flört uygulamasında dolandırılmayla ilgili çılgın bir hikayesi var. Dışarısı soğuk, işte teknolojinizi sıcak tutmanın bazı püf noktaları. Ve her zamanki gibi dinleyici mektupları. Bir adamın bana ne dediğine inanamayacaksın.

Apple, Google Podcasts, Spotify veya favori podcast oynatıcınızdaki “Kim Komando Today” podcast'ime göz atın.

Podcast'i buradan veya podcast'lerinizi aldığınız her yerden dinleyin. Soyadımı “Komando” olarak aratmanız yeterli.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Öyle olmasanız bile bir teknoloji profesyoneli gibi görünün! Ödüllü popüler sunucu Kim Komando sizin gizli silahınızdır. 425'ten fazla radyo istasyonunu dinleyin veya podcast'i edinin. Ve 5 dakikalık ücretsiz günlük e-posta bültenini alan 400.000'den fazla kişiye katılın.

Telif Hakkı 2024, WestStar Multimedya Eğlence. Her hakkı saklıdır.