Telefonunuza bir yazılım güncellemesi indirmeden önce her zaman bunu yapın

Şaibe

Member
Geçenlerde Nancy tarafından bize e-postayla gönderilen bir soru aldık. İşte söylemesi gereken şey:

Sevgili Kurt,

Yaptığın şey için sana teşekkür etmek istiyorum. Bana ne kadar yardım ettiğin hakkında hiçbir fikrin yok! Adım adım yönergeler vermenize bayılıyorum. Apple iPhone’umu seviyorum ve MacBook Air ama süper teknoloji meraklısı değilim. Yazdığınız her şey beni ilgilendiriyor. Geçen sefer, kalan pil yüzdesini görmekle ilgiliydi.

Örneğin bugün, iPhone’uma en yeni yazılımı nasıl yükleyeceğimi ve bunu neden yapacağımı gösterdiniz. Bana bir soru sordu, “Kullanmak ister misin? hücresel veri mi yoksa WiFi mi?“Gerçekten bilmiyordum, bu yüzden sadece WiFi’yi tahmin ettim ve işe yaradı. Ama verdiğin ipuçları her zaman çok iyi ve hayatımda gerçekten olumlu bir fark yaratıyorsun ve eminim pek çok başkasında da. Teşekkürler! Nancy

Bu harika bir soru ve insanların sık sık sorduğu bir soru, bu yüzden hangi seçeneği kullanmanın en iyi olduğuna bakalım.

KURT’UN HIZLI İPUÇLARI, TEKNİK İNCELEMELER, GÜVENLİK UYARILARI VE SİZİ DAHA AKILLI YAPABİLECEK KOLAY NASIL YAPILIR BİLGİLERİ İÇEREN CYBERGUY BÜLTENİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Wi-Fi’yi ne zaman kullanmalıyım?

Wi-Fi ortamındaysanız, her zaman Wi-Fi kullanın. Birinin evinde veya hatta ofis binanızda misafir olduğunuzda, birine Wi-Fi şifresinin ne olduğunu sormak her zaman en iyisidir. Bulunduğunuz yerde Wi-Fi erişimine sahip olmak, telefonunuzun internetinin çok daha hızlı hareket etmesine yardımcı olacak ve sizi telefon tarifenizde çok fazla veri kullanıyorsam endişelenme zahmetinden kurtaracaktır.

DAHA FAZLA BİLGİ: WİFİ VE İNTERNET BAĞLANTINIZI NASIL HIZLANDIRABİLİRSİNİZ?

Halka açık bir yerde Wi-Fi’ye erişip erişmeyeceğini merak eden adamın kafası karışmış. (CyberGuy.com)

Halka açık Wi-Fi kullanmak uygun mu?

Halka açık yerlerde güvenli olmayan Wi-Fi ağlarına veya zayıf parolalara sahip ağlara dikkat edin. Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesiyle, halka açık birçok yer, kullanmak için şifreye ihtiyaç duymadığınız halka açık bir Wi-Fi erişim noktası sunacaktır.

Yine de, bazı dolandırıcılar, yakından ilgilenmeyen kişilerin kullanacağını umarak popüler meşru erişim noktalarının benzer adlarını kullanarak oldukça anlayışlı olduklarından, bu aynı zamanda tehlikelerini de beraberinde getiriyor. Yalnızca güvendiğiniz ağlara bağlanmanız önemlidir.

DOLANDIRICILAR FACEBOOK REKLAMLARINDA SAHTE PULLARI NASIL SATIYOR?

En iyi VPN'i mi arıyorsunuz?  Daha fazla bilgi için cyberguy.com adresini ziyaret edin.

En iyi VPN’i mi arıyorsunuz? Daha fazla bilgi için cyberguy.com adresini ziyaret edin. (CyberGuy.com)

Web’de özel olarak nasıl gezinilir?

Kendinizi halka açık bir Wi-Fi dolandırıcılığı tarafından saldırıya uğramaktan korumak için güvenli bir VPN kullanmayı düşünmelisiniz. Bu tür bir hizmet, özellikle seyahat ederken gizliliğinizi ve güvenliğinizi korur. Bir VPN, yalnızca bağlantınızı bilgisayar korsanlarından korumanıza izin vermez, aynı zamanda size sansürlü siteleri atlamak, bağlantı hızlarını artırmak ve daha fazlası gibi başka avantajlar da sağlar.

En iyi VPN yazılımı için, Windows, Mac, Android ve iOS cihazlarınızda web’de özel olarak gezinmek için en iyi VPN’lere ilişkin uzman incelememe bakın “En iyi VPN” web sitemin üst kısmındaki büyüteç simgesine tıklayarak CyberGuy.com’da.

BİR FACETIME ARAMASINDAKEN GİZLİLİK İÇİN ARKA PLAN NASIL BULANIKLANIR

Hücresel veriyi ne zaman kullanmalıyım?

Hareket halindeyken ve internete hızlı bir şekilde erişmeniz gerektiğinde hücresel veriler çok kullanışlıdır. Ancak, sınırsız bir hücresel veri planınız yoksa, planınızın dışındaki herhangi bir ekstra kullanım için ücretlendirilebilirsiniz. Ayrıca, 5G kullanmıyorsanız indirmeye çalıştığınız herhangi bir şey çok daha yavaş olabilir. Bu yüzden benim tavsiyem, yalnızca gerektiğinde hücresel veri kullanmanız ve halka açık Wi-Fi’yi çok fazla kullanmanız gerektiğini fark ederseniz, cihazınıza tekrar güvenli bir VPN hizmeti alın.

Bu yardımcı oldu mu? Wi-Fi yerine hücresel veri kullanmayla ilgili başka endişeleriniz varsa bize bildirin.

HABERLER SUNULDU

İpuçlarımdan daha fazlası için, web sitemin üst kısmındaki “Ücretsiz haber bülteni” bağlantısını tıklayarak ücretsiz CyberGuy Rapor Bültenime abone olun.

Telif Hakkı 2023 CyberGuy.com. Her hakkı saklıdır.

Kurt “CyberGuy” Knutsson, “FOX & Friends”te sabahları Haberler & FOX Business’a yaptığı katkılarla hayatı daha iyi hale getiren teknolojiye, donanıma ve araçlara derin bir sevgi besleyen, ödüllü bir teknoloji gazetecisidir. Teknik bir sorunuz mu var? Kurt’un CyberGuy Haber Bültenini alın, CyberGuy.com’da sesinizi, bir hikaye fikrinizi veya yorumunuzu paylaşın.