Ordu, helikopter düştükten sonra havacılık birimlerini eğitim için yere indirdi

Şaibe

Member
Ordu, Alaska ve Kentucky’deki ölümcül helikopter kazalarının ardından eğitim için havacılık birimlerini yere indirdi.

Askeri şube Cuma günü yaptığı açıklamada, hava operasyonlarının askıya alınmasının derhal etkili olduğunu söyledi.

Associated Press’e göre Ordu sözcüsü Yarbay Terence Kelley, birimlerin eğitimi tamamlayana kadar yere indirildiğini söyledi. Aktif görev birimleri için eğitim 1-5 Mayıs tarihleri arasında, Ordu Ulusal Muhafız ve Yedek birimleri için ise 31 Mayıs’a kadar sürecek.

Ordu yaptığı açıklamada, “Hareket, kritik görevlere katılanlar dışındaki tüm Ordu havacılarını gerekli eğitimi tamamlayana kadar cezalandırdı.” Dedi.

ORDU ÖLÜMCÜL ALASKA HELİKOPTER KAZASINDAN SONRA MÜFETTİŞ GÖNDERİYOR

DOSYA – Fort Wainwright Halkla İlişkiler Ofisi tarafından sağlanan bu fotoğraf, 5 Nisan 2023’te Fairbanks, Alaska’da ABD Ordu Garnizonu Alaska Fort Wainwright’ın ana giriş noktasına yakın zamanda yerleştirilmiş yeni bir tabelayı gösteriyor. (Eve Baker/Fort Wainwright Halkla İlişkiler Ofisi, Dosya)

Geçen ay meydana gelen kazalarda 12 kişi öldü ve Perşembe günü Alaska, Healy yakınlarında iki Ordu helikopteri çarpıştı – üç kişi öldü ve dördüncü kişi yaralandı. İsimleri hemen açıklanmadı.

Askeri müfettişlerin Cumartesi gününe kadar kaza mahalline varması bekleniyordu.

Alaska'da iki askeri helikopter düştü

Perşembe günü Alaska’da iki askeri helikopter eğitim uçuşunun ardından düştü. ((AP Grafiği))

ORDU FORT CAMPBELL HELİKOPTER KAZASI MAĞDURLARINI BELİRLEDİ, SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Bu, Mart ayında iki ABD Ordusu Kara Şahin tıbbi tahliye helikopterinin Kentucky, Fort Campbell’in kuzeydoğusundaki rutin akşam vinç çalışması sırasında düşmesi sonucu dokuz askerin öldürülmesinden sonra geldi.

AH-64D Apache Longbow saldırı helikopterleri

ABD Ordusu tarafından yayınlanan bu fotoğrafta, 25. Havacılık Alayı 1. Saldırı Taburu’ndan AH-64D Apache Longbow saldırı helikopterleri, 3 Haziran 2019’da Alaska, Fort Wainwright yakınlarındaki bir dağ sırasının üzerinden uçuyor. (AP aracılığıyla Cameron Roxberry/ABD Ordusu)

Bu kaza da soruşturma altında, ancak Associated Press, Ordunun “iki aksilik arasında herhangi bir model belirtisi olmadığını” kaydettiğini söyledi.

HABERLER SUNULDU

Şubat ayında, bir Apaçi helikopteri Talkeetna’dan kalktıktan sonra takla attığında iki asker yaralandı. Fort Wainwright’tan Anchorage’daki Elmendorf-Richardson Ortak Üssü’ne gidiyordu.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Julia Musto, Haberler ve Fox Business Digital için bir muhabirdir.