Klavyenizi kullanarak zaman kazandıran püf noktaları

Şaibe

Member
Ulusal radyo programım, podcast'lerim ve tabii ki haber bültenim için en son teknolojiyi aramak için her hafta çevrimiçi olarak saatler ve saatler (ve saatler) harcıyorum.

Kullandığım sekiz tarayıcı klavye kısayolunu topladım; böylece doğru düğmeyi bulmak için tıklamaya daha az zaman harcayabilirsiniz.

799 dolarlık iPhone 15 hediye ediyorum. Kazanma şansınız için ücretsiz günlük bültenimi deneyin. Bültenim 5 üzerinden 4,88 yıldızla 209.000'den fazla olumlu yorum aldı!

AI UZMANI: CHATGPT, SİZE DAHA ERKEN BİLMİŞ OLMAK İSTEDİĞİNİZİ SÖYLÜYOR

4 her zaman Word veya Google Dokümanlar'daysanız

Bu hileler çalışmayı (veya her zaman ulaşmak istediğiniz romanı yazmayı) çok daha hızlı ve kolay hale getirir.

• Sadece metin: Başka bir yerden metin bırakın — olmadan tüm formatlama onunla birlikte geliyor. Kullanmak Ctrl + Üst Karakter + V kopyaladığınız metni yapıştırmak için kaynak biçimlendirmesini tamamen çıkarın.
  • Hızlı seçimler: İmlecinizin seçmek istediğiniz metnin önünde (veya sonrasında) olduğundan emin olun ve ardından basılı tutun Vardiya ve şunu kullan sol veya sağ oklar Seçiminizi her seferinde bir karakter olacak şekilde genişletmek için. Ctrl + Vardiya + sol veya sağ oklar satırın geri kalanını seçmenizi sağlar.
  • Moduna girin: Değişikliklerinizi takip etmeniz mi gerekiyor? Basılı tutarak düzenleme modları arasında geçiş yapın Ctrl + Üst Karakter + Altve ardından öğesine dokunun. X değişiklik önermek, Z doğrudan düzenlemek veya C belgeyi düzenlemek için değil, yalnızca görüntülemek için.
  • Bunu şık bir şekilde yapın: tuşunu basılı tutarak metin biçimlendirmenizi kolayca değiştirin Ctrl + B cesur için, Ctrl + ben italik harfler için ve Ctrl+ U altını çizdiğim için. Bunu zaten biliyor muydun? Tamam ama basılı tutmaya ne dersiniz? Üst Karakter + X üstü çizili metin için, Üst Karakter + . (nokta) bir şeyin üstüne koymak ve Üst Karakter + , (virgül) abone olmak için? Ben de öyle düşünmüştüm!

Bir adam dizüstü bilgisayarın klavyesinde yazı yazıyor. (Fabian Sommer/Getty Images aracılığıyla resim ittifakı)

Sekmeler için 3 püf noktası

Bu gerçek zaman kazandırıcılar Chrome, Edge, FireHaberler ve Safari dahil en popüler tarayıcılarda çalışır.

• Kapanış saati: Vurmak Ctrl + W (Windows) veya Komut + W (macOS) şu anda bakmakta olduğunuz tarayıcı sekmesini kapatmak için. Bir sekmeyi yanlışlıkla kapatırsanız şunu kullanın: Ctrl + Üst Karakter + T (Windows) veya Cmd + Üst Karakter + T (macOS) geri getirmek için.
  • Sekme döngüsü: Windows ve macOS'ta şunları kullanabilirsiniz: Ctrl + Sekme açık sekmeler arasında gezinmek için (evet, 200 tanesinin tümü). Basılı tutun Vardiya aynı zamanda ters yöne gitmek.
  • Yeni bir sekme açın: Vurmak Ctrl + T (Windows) veya Cmd + T Yeni bir sekme açmak ve doğrudan o sekmeye geçmek için klavyenizde (macOS) tıklayın. Yepyeni bir pencere istiyorsanız, ihtiyacınız var Ctrl + N (Windows) veya Cmd + N (Mac os işletim sistemi).
AKILLI TELEFON HER IPHONE VE ANDROID KULLANICISININ BİLMESİ GEREKEN TÜYOLAR

Akışta kalmanın 2 yolu

• Kaydırmaya, kaydırmaya, kaydırmaya devam edin: Çevrimiçi bir şeye mi daldınız? öğesine dokunun Boşluk çubuğu sayfayı aşağı kaydırmak ve başka yere bakmadan okumaya devam etmek için. Üst Karakter + Ara Çubuğu sizi diğer yöne geri götürür.
  • Gözler ödülde: Okurken odağınızı kaybetmeden ilginç bir bağlantıyı takip edin. Basılı tutun Ctrl (Windows) veya Komut (macOS) geçerli sekmenizde kalırken bir web bağlantısını yeni bir sekmede açmak için tıkladığınızda. Ekle Vardiya Bir bağlantıyı yeni bir sekmede açmak ve doğrudan o bağlantıya geçmek için tuşuna basın.
Çalışırken pizza yiyen adam

Dizüstü bilgisayarında çalışırken pizza yiyen bir kişi. (iStock)

Adımlarınızı yeniden izlemenin 2 yolu

• Ekmek kırıntılarını takip edin: Tarayıcınızdaki “geri” ve “ileri” düğmelerini biliyor musunuz? Aynısını klavyenizle de yapabilirsiniz; tıklamaya gerek yoktur; basılı tutun Alternatif (Windows) veya Komut (macOS), ardından sol veya sağ ok düğmesi Geçerli sekmede göz atma geçmişinizi keşfetmek için.
  • Sayfanızı kaydedin: Basmak Ctrl + D (Windows) veya Cmd + D (macOS) geçerli web sayfasına yer işareti koymak ve böylece daha sonra geri dönebilmenizi sağlamak için. Tarayıcınız, yer imini bir klasöre sıralamak için kullanabileceğiniz bir iletişim kutusu açacaktır.
Gizli göreve gitmenin 1 yolu

• Sessiz olun: Yeni bir gizli veya özel pencereye ihtiyacınız varsa, Ctrl + Üst Karakter + N (Windows) veya Cmd + Üst Karakter + N (Mac os işletim sistemi). FireHaberler bunu bazı nedenlerden dolayı farklı yapıyor: P N yerine
Bilgisayarda çalışan bir adam

Monitör ve fareyle bilgisayar klavyesinde yazı yazan bir adamın elinin yakın çekimi. (Lincoln Rogers)

Karpal tüneliniz “Teşekkür ederim” diyor. Bunu sekme mutlu arkadaşlarınızla paylaşın!

Programınızda teknolojiyi daha akıllıca kullanın

Ödüllü sunucu Kim Komando, teknolojide gezinmek için gizli silahınızdır.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Telif Hakkı 2024, WestStar Multimedya Eğlence. Her hakkı saklıdır. Amazon Gelir Ortağı olarak, uygun satın alımlardan küçük bir komisyon kazanıyorum. Yalnızca inandığım ürünleri tavsiye ederim.