iPhone'unuzda kullanılmayan veya istenmeyen aboneliklerinizi iptal ederek paradan tasarruf etmenizi sağlayacak 6 kolay adım

Şaibe

Member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla belirli makalelere ve diğer premium içeriklere özel erişim – ücretsiz.

Geçerli bir e.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

Hiç ihtiyacınız olmayan veya kullanmadığınız şeylere para ödediğinizi hissettiğiniz oldu mu? iPhone'unuzda her ay sessizce cüzdanınızı tüketen kaç tane aboneliğiniz olduğunu öğrendiğinizde şaşırabilirsiniz. Yine de bu şekilde olmak zorunda değil. İstenmeyen abonelikleri yalnızca birkaç adımda nasıl kolayca bulacağınızı ve iptal edeceğinizi göstereceğim. İnanın bana, banka hesabınız daha sonra size teşekkür edecek.

GÜVENLİK UYARILARI, HIZLI VİDEO İPUÇLARI, TEKNOLOJİ İNCELEMELERİ VE SİZİ DAHA AKILLI HALE GETİRECEK KOLAY NASIL YAPILIRLARI İÇEREN KURT'UN ÜCRETSİZ CYBERGUY HABER BÜLTENİNİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

iPhone'undaki kadın (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

iPhone'unuzda istenmeyen abonelikleri bulma ve iptal etme

Çoğu iPhone kullanıcısı gibiyseniz, muhtemelen kullanmadığınız veya artık ihtiyaç duymadığınız bir sürü aboneliğiniz vardır. Bu abonelikler siz fark etmeden her ay artabilir ve size maliyet getirebilir. İstenmeyen aboneliklerinizi yalnızca birkaç basit adımda nasıl kolayca bulup iptal edebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

1. Adım: Ayarları açın

Yapmanız gereken ilk şey, Ayarlar uygulaması iPhone'unuzda. Bunu ana ekranınızda veya aşağı kaydırıp yazarak bulabilirsiniz. “Ayarlar” arama çubuğunda.

iPhone'unuzda kullanılmayan veya istenmeyen aboneliklerinizi iptal ederek paradan tasarruf etmenizi sağlayacak 6 kolay adım

iPhone'daki ayarlar uygulaması (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

2. Adım: Adınıza dokunun

Ayarlar'a girdikten sonra, isim ekranın üst kısmında. Bu sizi Apple hesabınızın çeşitli yönlerini yönetebileceğiniz Apple Kimliği hesap sayfanıza götürecektir.

iPhone'da belirtilen baş harf ve ad (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

DAHA FAZLASI: TELEFONUNUZ İÇİN EN İYİ AKSESUARLAR

3. Adım: Aboneliklere dokunun

Apple Kimliği hesap sayfanızda aşağı kaydırın ve dokunun. Abonelikler. Bu size tüm öğelerin bir listesini gösterecektir. size abonelikler iPhone'unuzda hem aktif hem de süresi dolmuş bir dosya var.

iPhone'da özetlenen abonelikler (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

4. Adım: Aboneliklerinizi inceleyin

Bir dakikanızı ayırıp incelemenizi yapın abonelikler ve artık kullanmadığınız veya ihtiyacınız olmayan herhangi bir şey olup olmadığına bakın. Unuttuğunuz veya yanlışlıkla kaydolduğunuz bazı abonelikleri bulduğunuzda şaşırabilirsiniz.

Örneğin, hiç dinlemediğiniz bir müzik yayını hizmetine veya hiç kullanmadığınız bir fitness uygulamasına aboneliğiniz olabilir. Ya da belki bir oyunun veya derginin ücretsiz deneme sürümüne kaydoldunuz ve otomatik olarak yenilenmeden önce onu iptal etmeyi unuttunuz.

iPhone'daki abonelikler sayfası (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

DAHA FAZLA: 5 EN İYİ TAŞINABİLİR TELEFON ŞARJ CİHAZI

5. Adım: Aboneliklerinizi iptal edin

İptal etmek istediğiniz bir abonelik bulursanız BT ve ardından dokunun Aboneliği iptal et. Sizden istenecek kararını onaylave ardından aboneliğiniz iptal edilecektir.

Bir aboneliğin iptal edilmesinin, mevcut faturalandırma döngüsünün sonunda aboneliğin yenilenmesini durduracağını unutmayın. Uygulama geliştiricisinden para iadesi talep etmediğiniz sürece, o zamana kadar aboneliğe erişiminiz devam edecek.

İPhone'da bir aboneliği iptal etme adımı (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

6. Adım: Yenileme makbuzlarını açın

Abonelik yenilemelerinizi takip etmek ve gelecekte istenmeyen masraflardan kaçınmak istiyorsanız bu özelliği açabilirsiniz. yenileme makbuzları. Bu, aboneliklerinizden biri otomatik olarak yenilendiğinde size bir e-posta göndererek harcamalarınızı kontrol altında tutabilmenizi sağlar.

Yenileme makbuzlarını açmak için Abonelikler sayfasının en altına gidin ve simgesine dokunun. Yenileme Makbuzları. Geçişin yeşil olduğundan emin olun, ardından hazırsınız.

iPhone'da yenileme makbuzlarını alma adımı (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

DAHA FAZLA: IPHONE'DA SADECE BİR TELEFONLA HERHANGİ BİR TARİF NASIL BULUNUR

Aboneliğiniz her yenilendiğinde yeni bir e-posta almak istemiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek makbuzlarınızı her zaman görüntüleyebilirsiniz:

• Musluk Ayarlar
  • Tıklamak Senin profil
  • Musluk Medya ve Satın Alma İşlemleri

Makbuzlarınızı iPhone'da görüntüleme adımları (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

• Tıklamak Hesabı görüntüle. Daha sonra sizden bilgilerinizi girmenizi isteyebilir. Apple Kimliği Şifresi
  • Aşağı kaydırın ve dokunun Satın alım geçmişi
  • Daha sonra, altında Satın alım geçmişi, makbuzlarınızı gözden geçirebileceksiniz

Makbuzlarınızı iPhone'da görüntüleme adımları (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

Kurt'un önemli çıkarımları

Artık iPhone'unuzdaki aboneliklerinizi birkaç kolay adımda nasıl bulacağınızı ve iptal edeceğinizi öğrendiniz. Bunu yaparak paradan tasarruf edebilir ve kullanmadığınız veya ihtiyaç duymadığınız şeylere para ödemekten kurtulabilirsiniz.

iPhone'unuzdaki istenmeyen aboneliklerinizi iptal ederek ne kadar tasarruf ettiniz? adresine yazarak bize bildirin. Cyberguy.com/Contact.

Daha fazla teknik ipucum ve güvenlik uyarım için şu adrese giderek ücretsiz CyberGuy Rapor Bültenime abone olun: Cyberguy.com/Newsletter.

Kurt'a bir soru sorun veya hangi hikayeleri ele almamızı istediğinizi bize bildirin.

En çok sorulan CyberGuy sorularının yanıtları:

Telif hakkı 2024 CyberGuy.com'a aittir. Her hakkı saklıdır.