Google Haritalar'ı daha iyi kullanmak için faydalı püf noktalarını ve ipuçlarını öğrenin

Şaibe

Member
New Jersey'de bir eyalet parkının hemen yanında büyüdüm. Hala bütün gün bisiklete bindiğimi dün gibi hatırlıyorum. Ah, bir de polis arabasına kartopu atıp içerideki polise çarptığım zaman. O kötüydü.

Bunun gibi akıllı, uygulanabilir teknoloji haberlerini ve ipuçlarını günlük olarak gelen kutunuza alın. 500K kişiye katılın ve Akımı edinin. Bedava!

Yıllardır eve bakmamıştım, bu yüzden onu haritada görmek beni eskilere götürdü. Bunu yaparken kendinizi de anılar şeridinde bir yürüyüşe çıkarın.

SEÇİM DERİN SAHTELERİNİ TESPİT EDEBİLİR MİSİNİZ? İŞTE NASIL KANDIRILMAMANIN ŞEKLİ

Geçmişten patlama

Çocukluğunuzu geçirdiğiniz evin şu an nasıl göründüğünü görmenin özel bir yanı var – ya da Google'ın o bölgede fotoğraf topladığı süreye kadar geriye gidebilirsiniz.

• Google Haritalar uygulamasını açın ve bir yer arayın.
  • Altta, yere dokunun isim veya adres.
  • Etiketli fotoğrafı kaydırın ve seçin sokak Görünümü veya Street View simgeli küçük resmi seçin.
  • Street View'da bir konumu görüntülerken görselin herhangi bir yerine dokunun, ardından Daha fazla tarih görün.
💡
Bir fikrim var. Eski evinize bakarken telefonunuzdaki Notlar uygulamasına üç anınızı yazın. Bir dahaki sefere çocuklarla birlikteyken onlara evi gösterin ve onlara birkaç hikaye anlatın. Çok eğlenceli!

DİJİTAL HARİTALAMA ÇAĞINDA NEDEN BAZI İNSANLAR HALA KÜRESELLERİ TERCİH EDİYOR?

İleriyi planlayın ve yakıttan tasarruf edin

Trafikte ne kadar uzun süre kalırsanız o kadar çok yakıt yakarsınız. Google Haritalar, yol boyunca tahmini trafik, rota ve yol koşullarını alarak gelecekteki bir seyahatinizi planlamanıza yardımcı olur.

Bir yolculuk için planlanan saati ve tarihi nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Bir kadın yol kenarında durduğunda harita okuyor

• Google Haritalar uygulamasına dokunun ve Burada ara alan.
  • Bir hedef girin ve sonuçlardan seçin.
  • Musluk Talimatlar ve sonra üç nokta sağ taraftaki düğmeye Konumunuz alan.
  • Musluk Kalkış veya varış saatini ayarlayın.
  • Seçme Kalkış saati ve bir tarih ve saat girin, ardından öğesine dokunun. Tamamlamak.
  • Çeşitli rota seçeneklerine ve zaman ve mesafe gibi ayrıntılara sahip olacaksınız.
  • Bir rota seçin ve dokunun Başlangıç.
Binaların içine adım atın

ABD HAVALİMANLARI YOLCU İŞLEMLERİNDE TEKNOLOJİNİN KULLANIMINI YAYGINLAŞTIRARAK SEYAHAT ARTIŞINA UYUM VERİR

Google Haritalar ile mağaza, havaalanı, otel gibi mekanların içini sanal olarak gezebilirsiniz. Başkalarının yüklediği yerlerin fotoğraflarına göz atmak da eğlencelidir.

• Google Haritalar Uygulamaya dokunun Aramak kutu.
  • Bir yerin adını veya adresini girin. Ardından alt kısımda yer adına veya adrese dokunun.
  • Fotoğrafları görene kadar kaydırın ve 360° fotoğrafa dokunun. Bu konumun daha fazla fotoğrafını görmek için Fotoğraflar'a dokunun.
Kat planlarını, restoran ve mağaza listelerini gösteren bir Dizin seçeneği görebilirsiniz. Ekranın alt kısmındaki sayılar kattan kata geçmenizi sağlar. Mavi nokta simgesi binada nerede olduğunuzu gösterir.

Bonus: Selam dostum

Google'da Haritalar

Yakından uzağa doğru gidelim. Google Earth, onlarca yıldır binlerce gemi enkazının görüntülerini yakaladı. Etrafı gözetlemek için Google Earth'ü açın ve aşağıdaki belirli koordinatları arayın:

50°23'42,35″K 125°57'25,64″B

64°10'34,46″K 51°43'20,85″B

40°33'24,59″K 74°13'6,22″B

Bazı insanlar bunu o kadar büyüleyici buluyor ki dev etkileşimli haritalar oluşturdular. Buradaki en büyüklerden birine göz atın. Süper havalı, değil mi?

Programınızda teknolojiyi daha akıllıca kullanın

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Ödüllü sunucu Kim Komando, teknolojide gezinmek için gizli silahınızdır.

Telif Hakkı 2024, WestStar Multimedya Eğlence. Her hakkı saklıdır.