Dört ayaklı oyuncu yardım etkinliğinde neredeyse dünya rekoru kırıyordu

Şaibe

Member
Shiba Inu, her yıl düzenlenen bir yardım etkinliğinde video oyununa koşan ilk köpek oldu ve hatta dünya rekoru kırmaya yaklaştı.

Oyuncular, Games Done Quick'in bir hafta süren yardım etkinliği kapsamında Pazar günü Twitch üzerinden hızlı koşmaya veya video oyunlarını olabildiğince hızlı yenmeye başladı. Ars Technica'nın haberine göre, Salı günü, Peanut Butter adlı bir köpek katılımcısı, 1985 Nintendo Entertainment System oyunu “Gyromit”i 26 dakika 24 saniyede yenerek dünya rekorundan iki dakikadan biraz fazla geride kaldı.

“Köpeğimle çok gurur duyuyorum. Koşuyu sergileyebildiğimiz noktaya gelmek için çok uzun bir süre gerçekten çok çalıştık. [Awesome Games Done Quick]Sosyal medyada JSR olarak bilinen Fıstık Ezmesi'nin sahibi Haberler'e şunları söyledi: “Köpeğim beni memnun etmek için çok çabalıyor ve benim bazı konularda tutkulu olduğumu hissedebiliyor.”

“Antrenman yaparken ve performans sergilerken onun odaklanması ve ilgisi gerçek bir yetenek ve onunla böyle özel bir bağımız olduğu için çok mutluyum” diye ekledi.

Fıstık Ezmesi Speedrun 'GYROMITE'İ BURADAN İZLEYİN:

İNGİLTERE HABER SUNUCUSU GENÇ TETRIS REKORCUSUNA 'DIŞARI ÇIKIP BİRAZ TEMİZ HAVA ALMASINI' söylediği için dolandırıldı

“Gyromit”te oyuncu, düşmanın “gülmelerinden” kaçarken, uyurgezer bir bilim adamına laboratuvarında rehberlik etmek için renkli sütunları hareket ettirir. Oyuncu sütunları çok erken hareket ettirirse karakter de ezilebilir.

JSR, Fıstık Ezmesi'ne özel yapım kumandada hangi düğmelere basması gerektiğini söyledi ve onu ikramlarla ödüllendirdi. JSR, YouTube'da Fıstık Ezmesi'ni veya kısaca PB'yi eğitmenin JSR'nin yıllarını aldığını yazdı.

Bir oyuncu, köpeği Fıstık Ezmesini, hayır amaçlı bir oyun maratonu için bir video oyununu hızlandırması için eğitti. Twitch'te JSR olarak bilinen sahibi, Fıstık Ezmesi'ne insani komutlar verdi ve onu ikramlarla ödüllendirdi. (Nezaket: Hızlı Yapılan Oyunlar / YouTube)

GENÇLERİN EBEVEYNLERİ UYUŞTURUCU KULLANIMINDAN DEĞİL İNTERNET BAĞIMLILIĞI KONUSUNDA ENDİŞELENİYOR, ÇALIŞMA BULGUSUNA GÖRE: 'sorunlu bir model'

JSR, YouTube'da şöyle yazdı: “Köpek yavrusu olarak gördüğüm diğer köpeklerin çoğundan çok daha akıllı olduğunu fark ettiğimde onu özel bir şey yapması için eğitmek istedim.” “Ben bir hızlı koşucu olduğum için (ve PB kelimenin tam anlamıyla adını, biliyorsunuz, bir [personal best] hızlı koşuda) bana sadece mantıklı geldi.”

JSR, YouTube'da Temmuz ayında Fıstık Ezmesi'nin 25 dakika 29 saniyede oyunu geçerek yeni bir “Gyromit” dünya rekoru kırmaya daha da yaklaştığını bildirdi.

“Bayanlar ve baylar, bu resmi. Köpeğim, bir insan tarafından tek bir düğmeye basılmadan, Gyromit'in bir döngüsünü hızlandırdı” dedi.

Video oyunları bölünmüş görüntü

Games Done Quick ile hızlı koşan bir yardım maratonu, ilk köpek katılımcısını gördü. Köpek, Fıstık Ezmesi, oyunun dünya rekorunu kırmaya oldukça yaklaştı. (Getty Images / iStock)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Games Done Quick, son on yılda hayır amaçlı birçok video oyunu etkinliği düzenledi. The Verge'e göre, Ocak 2023'te, Awesome Games Done Quick'un yıllık maratonu, Kanseri Önleme Vakfı için 2,6 milyon dolar toplarken, haftalık yaz etkinliği Sınır Tanımayan Doktorlar için 2,2 milyon dolar topladı.

The Verge'in haberine göre, maratonlar geçmişte de benzersiz hız koşularına sahne oldu; kontrolör olarak dans pedi kullanan bir oyuncu ve tek elle ya da gözleri kapalı oynayan oyuncular da dahil. JSR, Haberler'a Fıstık Ezmesi'nin gelecekteki etkinlikler için de geri dönmeyi planladığını söyledi.

“Çalışmamızın bu kadar başarılı olmasından çok mutluyum, ancak bu PB'yi son görüşünüz olmayacak!” dedi. “Games Done Quick'te onun mirasını sürdürmeyi umuyoruz ve gelecekte, hatta muhtemelen bir dahaki sefere şahsen bir girişimde bulunmayı planlıyoruz!”

JSR ve Games Done Quick, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Megan Myers, Haberler Digital Originals'ın yardımcı yapımcısı/yazarıdır.