DC sakini yapay zekanın 'çılgınca kontrolden çıktığını' söylüyor ve bazıları seçimlere müdahale ve iş kaybıyla ilgili korkuları dile getiriyor

Şaibe

Member
WASHİNGTON DC – Ülkenin başkentindeki Amerikalılar Haberler'a yapay zeka hakkındaki en büyük endişelerini anlattı; bazıları hızla ilerleyen teknolojinin 2024 seçim döngüsünde seçmen manipülasyonuna yol açabileceğinden veya istihdamı ortadan kaldırabileceğinden korktuklarını söyledi.

Washington DC'den Cori, Haberler'e “Bunun gibi şeyler çok fazla kontrole sahip olduğunda, sallanma gücü çok fazla olur” dedi. “Bunun çılgınca kontrolden çıktığını düşünüyorum.”

FOX NEWS DİJİTAL ORİJİNALLERİNİ BURADA İZLEYİN

Yapay zekanın hızla büyüyen teknolojisi, seçimleri manipüle etme ve işleri ortadan kaldırma becerisine ilişkin endişeleri sürekli olarak artırdı. Hem Florida Valisi Ron DeSantis'in hem de eski Başkan Trump'ın kampanyaları da dahil olmak üzere, 2024'teki bazı başkanlık kampanyaları bu aracı zaten kullandı.

Gene, “İnsanların seçim etrafındaki iletişimi etkilemek için yapay zekayı kullanması nedeniyle yapay zekanın seçim üzerinde bir etkisi olacağını kesinlikle düşünüyorum” dedi. “Ne tür bir etki yaratacağı hakkında hiçbir fikrim yok, ancak belirli konular etrafında çok fazla önyargı göreceğinizi düşünüyorum.”

Eski Başkan Donald Trump ve Florida Valisi Ron DeSantis'in 2024 başkanlık kampanyaları, yapay zeka tarafından oluşturulan içerik kullanılarak karşılıklı darbeler aldı. (AP)

YAPAY ZEKA (AI) NEDİR?

DeSantis'in kampanyası Haziran ayında sosyal medyada Trump'ın Biden'ın eski Baş Tıbbi Danışmanı Dr. Anthony Fauci. Eski başkanın kampanyasında da yapay zeka kullanılarak sahte bir video oluşturuldu. DeSantis'in 2024 başkanlık duyurusu Demokrat mega bağışçı George Soros, Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Klaus Schwab, eski Başkan Yardımcısı Dick Cheney, Adolf Hitler, şeytan ve FBI gibi konuklara katılım gösteren görüntüler.

Steve, “Yapay zeka, başka birinin kimliğini kullanma anlamında oldukça endişe verici” dedi. “Bunun ünlü ve bilgili insanlar için pek çok soruna yol açacağını düşünüyorum.”

Amerikalılar ülkenin başkentinde

Ülkenin başkentindeki Amerikalılar, yapay zekanın büyümesiyle ilgili en büyük endişelerini paylaştılar. Bazıları gelişmiş yapay zekanın 2024 seçimlerini ne kadar etkileyebileceğinden korkuyordu, diğerleri ise potansiyel iş kaybından endişe ediyordu. (Haberler/Jon Michael Raasch)

'10 YAŞINDA KORKU': SENATÖRLERİN YAPAY ZEKA'NIN 2024'TE 'OYLARI DEĞİŞTİRMEYE' ETKİSİ KONUSUNDA ENDİŞELERİ ÇIKTI

Cori, yapay zekayı iş için kullanmayı sevdiğini ve teknoloji olmadan “işini yapamayacağını” itiraf etti. Ancak aynı zamanda sürekli ilerlemenin iş güvenliği konusunda ciddi endişelere yol açtığını da söyledi.

“Benim endişem insanların işlerinden elenmesidir” dedi. “Artık bize ihtiyaçları olmayacak. Biz bir hiç olacağız.”

AI CEO'su, AI DRIVE-THROU 'HOLLY'NİN İNSANLARDAN DAHA İYİ SATILABİLECEĞİNİ SÖYLÜYOR

YZ'Yİ DÜZENLEYEN '8 PARÇALI TAPE ÇALARLARI' İLE 'JCPENNEY LEISURE KIYAFETLERİ' GİYEN MİLLETVEKİLLERİ SORUN ANLAMINA GELİYOR: GOP TEMSİLCİSİ

Mart 2023'te Goldman Sachs, yapay zekadaki ilerlemelerin dünya çapında 300 milyon işi azaltabileceğini veya ortadan kaldırabileceğini öngördü. Teknoloji, yapay zekanın kolayca senaryo yazabileceği ve bir oyuncunun imajını ve benzerliğini kopyalayabileceği korkusu üzerine geçen yılki Hollywood grevleri sırasında da büyük bir odak noktasıydı.

Miles, “Yapay zekanın bilinmeyen ve kontrol edilemeyen doğasının benim için endişe verici olduğunu düşünüyorum” dedi. “Kontrol edilemeyen çok şey var ve bence bu korkutucu.”

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Abu, gerçek içerik ile yapay zeka tarafından oluşturulan içeriği ayırmanın zorluklarının “tehlikeli” olabileceğini ve federal olarak yönetilmesi gerektiğini söyledi.

Abu, “Belirlenmiş kurallar olmalı” dedi. “Düzenlenmesi gerekiyor.”

Ramiro Vargas eşlik eden videoya katkıda bulundu.

Megan Myers, Haberler Digital Originals'ın yardımcı yapımcısı/yazarıdır.