Apple, iMessage için yeni güvenlik sistemiyle kuantum saldırılarına karşı savaşıyor

Şaibe

Member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla belirli makalelere ve diğer premium içeriklere özel erişim – ücretsiz.

Geçerli bir e.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

Apple, kullanıcıları günümüzün çoğu çevrimiçi hizmeti tarafından kullanılan şifreleme yöntemlerini kırmak için kuantum bilgisayarların gücünü kullanan siber saldırılar olan gelecekteki kuantum saldırılarından korumaya çalışırken, iMessage'e büyük bir güvenlik artışı sağlıyor.

Bilgisayar korsanlarının henüz kuantum bilgisayarlara erişimi olmasa da, yeni yükseltme ileride onlar için potansiyel bir yolu ortadan kaldırıyor. Apple bunu “iMessage tarihindeki en önemli kriptografik güvenlik yükseltmesi” olarak adlandırıyor.

GÜVENLİK UYARILARI, HIZLI VİDEO İPUÇLARI, TEKNOLOJİ İNCELEMELERİ VE SİZİ DAHA AKILLI HALE GETİRECEK KOLAY NASIL YAPILIRLARI İÇEREN KURT'UN ÜCRETSİZ CYBERGUY HABER BÜLTENİNİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

iPhone ana ekranındaki mesaj uygulaması (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

PQ3 nedir?

PQ3 Apple'ındır yeni şifreleme yükseltmesi iMessage'ın konuşmaları güvence altına alması için. Apple'a göre yükseltme, 3. seviye güvenlik sağlıyor. iMessage şu anda 1. düzey korumaları kullanıyor.

Apple, iMessage için yeni güvenlik sistemiyle Quantum saldırılarına karşı savaşıyor

1. düzey şifrelemeyi gösteren çizim (Apple) (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

PQ3 nasıl çalışır?

Kuantum bilgisayarların bile kırması zor olan özel kodlar kullanıyor. Bu kodlar sürekli değişiyor ve herhangi birinin mesajlarınızı ele geçirmesini daha da zorlaştırıyor. Perde arkasında çalışır, dolayısıyla bundan faydalanmak için hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur.

Apple, iMessage için yeni güvenlik sistemiyle Quantum saldırılarına karşı savaşıyor

3. düzey kuantum sonrası kriptografiyi gösteren çizim (Apple) (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

PQ3, yakında iOS 17.4, iPadOS 17.4, macOS 17.4 ve watchOS 10.4'ün beta sürümlerinde kullanıma sunulacak. Apple, yükseltmenin yıl sonuna kadar tüm iOS cihazlarına yayılacağını söylüyor.

Neden yeni bir güvenlik önlemine ihtiyaç duyuldu?

Normal bilgisayarlar iMessage'da kullanılan kodları kırmak için çabalıyor. Ancak halen geliştirilme aşamasında olan güçlü kuantum bilgisayarlar bu kodları kırma potansiyeline sahiptir. PQ3 bu durumda bile mesajlarınızı korur.

PQ3'ün sizi gelecekteki saldırılardan koruması beklenirken, aynı zamanda “şimdi hasat edin, şifresini sonra çözün” saldırılarını durdurmanın bir yolunu da sağlar. Bilgisayar korsanları genellikle şu anda kullanabilecekleri veri veya bilgileri isteseler de, “şimdi hasat et, şifresini sonra çöz” saldırıları şu anda bilgilerinizi çalar ve gelecekte şifresini çözmek için daha gelişmiş bir bilgisayar kullanır.

PQ3'ün 3 önemli faydası nedir?

1) Daha güçlü koruma: iMessage'ı mevcut ve gelecekteki tehditlere karşı daha güvenli hale getirir.

2) Kendi kendini iyileştirme: Birisi mesajlarınızı çalmaya çalışırsa PQ3 sorunu otomatik olarak çözebilir ve gelecekteki mesajları koruyabilir.

3) Mesaj boyutunu etkilemez: Mesajlarınızın gönderilme veya alınma hızında herhangi bir fark görmezsiniz.

Bir kadın iPhone'uyla mesajlaşıyor (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

DAHA FAZLASI: EN SON IOS 17.3 GÜNCELLEMESİNDE ÇALINAN CİHAZ KORUMASI, IPHONE'UNUZU DOLANDIRICILARDAN DAHA FAZLA KORUR

Kendinizi bilgisayar korsanlarından nasıl korursunuz

Bilgisayar korsanlarının şimdi veya gelecekte verilerinize erişmesini önlemek için bazı önlemler almalısınız. İşte takip edilecek beş ipucu.

1) Telefonunuzun yazılımını güncel tutun

Özellikle sizi kuantum saldırılarından korumaya yardımcı olacak iOS 17.4 mevcut olduğunda iPhone'unuzu güncellemek isteyeceksiniz. iPhone'unuzun yazılımını ve uygulamalarını her zaman saklamanız gerekir düzenli olarak güncellenmektedir Apple, keşfedildikçe güvenlik açıkları için yamalar yayınlıyor. Telefonlarınızı güncellemek, bilgisayar korsanlarının güvenlik açıklarından yararlanmasını da engelleyebilir.

2) Şifrelerinizi değiştirin

E-postanız, sosyal medyanız ve banka hesaplarınız dahil tüm çevrimiçi hesaplarınızın şifrelerini değiştirin. Kullanmayın tahmin edilmesi kolay bilgiler Doğum gününüz veya adresiniz gibi. Tahmin edilmesi zor, tercihen alfasayısal olan ve varsa özel semboller içeren güçlü, benzersiz şifreler kullanın. olması durumunda bunu başka bir cihazda yaptığınızdan emin olun. kötü amaçlı yazılım sizi telefonunuzdan izliyoruz. Bir kullanmayı düşünün şifre yöneticisi karmaşık şifreler oluşturmak ve saklamak için. Bir bilgisayar korsanının asla tahmin edemeyeceği, benzersiz ve kırılması zor şifreler oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

3) İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin

Etkinleştirme iki faktörlü kimlik doğrulama tüm çevrimiçi hesaplarınızda, hesaplarınıza ekstra bir güvenlik katmanı ekleyecek ve bilgisayar korsanlarının erişim kazanmasını zorlaştıracaktır.

4) Telefonunuzda iyi bir antivirüs yazılımı bulundurun

Cihazlarınızda aktif olarak çalışan iyi bir antivirüs yazılımına sahip olmak, sisteminizdeki herhangi bir kötü amaçlı yazılıma karşı sizi uyaracak ve cihazlarınıza kötü amaçlı yazılım yükleyebilecek kötü amaçlı bağlantılara tıklamaya karşı sizi uyaracak ve bilgisayar korsanlarının kişisel bilgilerinize erişmesine olanak tanıyacaktır. En İyi Antivirüs Koruması incelememi burada bulabilirsiniz.

5) Bağlantılarınızı izleyin

Mümkün olduğunda bağlanmayın korumasız veya halka açık Wi-Fi noktaları veya Bluetooth bağlantıları. Kullanılmadığı zaman Bluetooth bağlantısını kapatın. Çoğu iPhone'da, dosyaları veya fotoğrafları kimin alacağını seçebilirsiniz. Havadan Drop (bir Bluetooth özelliği) hiç kimseden, Kişilerinizdeki kişilerden veya Herkesten almamayı seçerek. Bu özelliği “hiç kimse” olarak ayarlamanızı ve yalnızca dosya veya fotoğraf gönderdiğiniz veya aldığınız kişiyle birlikteyken açmanızı öneririz.

iPhone'da kişi mesajlaşması (Kurt “CyberGuy” Knutsson)

DAHA FAZLASI: APPLE, YENİ GÜVENLİK AYARIYLA IPHONE HIRSIZLARINI ÇÖZÜYOR

Kurt'un önemli çıkarımları

PQ3, iMessage kullanıcıları için büyük bir yükseltme olacak gibi görünüyor. Diğer mesajlaşma hizmetleri şifrelemeyi kullanırken, hiçbir şey kuantum hesaplamaya bu kadar odaklanmış gibi görünmüyor. Eğer bu Apple'ın söylediği kadar güvenliyse, bu şifreleme için altın standart olacaktır.

Apple'ın gelecekteki siber saldırılara karşı proaktif olduğunu bilerek iMessage'ı kullanırken kendinizi daha güvende hissediyor musunuz? Kullanıcıları daha fazla korumak için Apple'ın ne yapmasını istersiniz? adresine yazarak bize bildirin. Cyberguy.com/Contact.

Daha fazla teknik ipucum ve güvenlik uyarım için şu adrese giderek ücretsiz CyberGuy Rapor Bültenime abone olun: Cyberguy.com/Newsletter.

Kurt'a bir soru sorun veya hangi hikayeleri ele almamızı istediğinizi bize bildirin.

En çok sorulan CyberGuy sorularının yanıtları:

Telif hakkı 2024 CyberGuy.com'a aittir. Her hakkı saklıdır.