‘AI’yı asla kullanmazdım’: Amerikalılar yapay zekayı günlük yaşamlarında ne kadar kullandıklarını detaylandırıyor

Şaibe

Member
AUSTIN, Teksas – Lone Star eyaletindeki Amerikalılar, yapay zekaya ne kadar aşina olduklarını ve hızla gelişen teknolojiyi ne kadar kullandıklarını paylaştı.

Austin’den Gabriel, Haberler’e “ChatGPT’yi sadece sahip olduğum aptalca sorular için veya sadece ortalığı karıştırmak veya bunun gibi bir şey için kullanmayı seviyorum” dedi. “Ama bunun dışında, yapay zekayı o kadar fazla kullanmıyorum.”

İZLEYİN: AMERİKALILAR YAPAY ZEKAYA ANLAŞIKLIKLARINI DEĞERLENDİRİYORLAR

DAHA FAZLA FOX HABERİNİN DİJİTAL ORİJİNALLERİNİ BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

AI, ChatGPT gibi araçların daha geniş halk için daha erişilebilir ve kullanımı daha kolay hale gelmesiyle son aylarda hızla gelişti. Ancak Haberler’e konuşan kişilerin büyük çoğunluğu yapay zeka teknolojilerini günlük hayatlarında kullanmadıklarını söyledi.

Khilea gibi bazıları, yapay zekayı “onu ne için kullanmam gerektiğini bilecek” kadar aşina olmadıklarını söyledi. Ancak Dewey, teknik işi her gün yapay zeka kullanmasını gerektirdiğinden özellikle bilgiliydi.

CHATGPT NEDİR?

Dewey, yapay zeka aracı TensorFlow’u iş amacıyla kullandığını söyledi. Ana şirketi Google’a göre TensorFlow, “makine öğrenimi için uçtan uca açık kaynaklı bir platformdur”. (Rafael Henrique/SOPA Images/Getty Images aracılığıyla LightRocket)

Haberler’e “Yazılım tasarlıyorum ve programlama ekipleri eğitiyorum, bu yüzden onu oldukça sık kullanıyorum” dedi. “ChatGPT’yi ve ayrıca Google’ın TensorFlow yapı uygulamalarını ve web sitelerini kullanıyoruz.”

YAPAY ZEKA HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY: NE İÇİN KULLANILIR?

Los Angeles’tan ziyarete gelen Cristine, Haberler’e “o nesil yapay zekada” olmadığını söyledi.

“Ben bir yara hemşiresiyim” dedi. “Yapay zekayı bunun için veya başka bir şey için asla kullanmayacağımı söyleyebilirim.”

Gabriel, Yapay Zekayı günlük olarak kullanmadığını ancak ChatGPT ile deneyler yaptığını söyledi.

Gabriel, yapay zekayı her gün kullanmadığını, ancak ara sıra ChatGPT ile deneyler yaptığını söyledi. (Leon Neal/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

Khilea teknolojiye daha açıktı. Şu anda yapay zekayı kullanmasa da, önümüzdeki yıllarda kendini yapay zekayı kullanırken görebileceğini söyledi.

Muhtemelen gelecekte daha yaygın bir şey olacağı için” dedi. “Yani, sonunda kesinlikle günlük hayatımın bir parçası olabileceğini hissediyorum.”

Röportajın tamamını dinlemek için buraya tıklayın.