Acil durumlar için akıllı hoparlörünüzü kurun

Şaibe

Member
Akıllı hoparlörler size hava durumunu söyler, müzik çalar, önemsiz soruları yanıtlar, eşinize şaka yapmanıza yardımcı olur (bu konuda daha fazla bilgi sonda) ve bir gün hayatınızı kurtarabilirler.

Acil bir durumda yardım almak için bu komutları ezbere bildiğinizden emin olun.

Apple Intelligence özellikli bir iPhone 16 Pro kazanın (999 ABD doları değerinde).

Satın alma gerekmez. Şimdi kazanmak için girin!

En popüler olanla başlayalım

HASTANELER BENZERSİZ TEHDİTLERLE KARŞILAŞIYOR; BUGÜN SAĞLIK KAYITLARINIZI GÜVENCEYE ALMANIZ GEREKİR

Amazon'un Echo akıllı hoparlör serisi ve sesli asistanı Alexa sizin için 911'i arayamaz. Konumunuzu güvenilir bir şekilde bildirmezler ve bir geri arama numarası sunmazlar, dolayısıyla standart gereksinimleri karşılamıyorlar. İki seçeneğiniz var:

1. Bir sorun olduğunda bilgilendirilmek için bir acil durum kişisi ayarlayın. Telefonunuzdaki Alexa uygulamasında, Daha > İletişim, ardından iki kişilik simgeye (sağ üst) dokunun. Bu sizi “Kişiler” ekranınıza götürür. Burada, sağ üstteki üç nokta simgesine ve ardından simgesine dokunun. Acil Durum İletişimi birini seçmek için. Şimdi bu özelliği kullanmak için “Alexa, yardım çağır” veya “Alexa, acil durum irtibat kişimi ara” demeniz yeterli.
  2. Parasını öde. Alexa'nın Acil Yardım planının ücreti aylık 5,99 ABD Doları veya Prime üyeliğiniz varsa yıllık 59 ABD Dolarıdır. 25'e kadar acil durumda iletişime geçilecek kişiyi ekleyin; bu, sizin için acil servisleri arayabilecek bir temsilciye ulaşmanızı sağlayacaktır. Komut aynı: “Alexa, yardım çağır.”

Bu fotoğraf illüstrasyonunda, arka planda AMAZON logosu bulunan bir akıllı telefonda görüntülenen bir Alexa logosu görülüyor. (Fotoğraf İllüstrasyonu: Avishek Das/SOPA Images/LightRocket, Getty Images aracılığıyla)

Google ayetindeyseniz

Google Nest hoparlörleri acil durumda iletişime geçilecek kişiyi belirtmenize izin vermez ancak Google Kişiler listenizdeki herkesi arayabilirsiniz.

• Telefonunuzdaki Google Home uygulamasından dişli simgesine dokunun, ardından İletişim > Video ve Ses Uygulamaları Her şeyin ayarlandığından emin olmak için. Daha sonra şunu diyebilirsiniz: “Hey, Google, ara [name of the person you want to speak to]”
SİZİ ÇILGINA ÇIKARIYORSA OTOMATİK DÜZELTMEYİ DÜZELTİN

Nest Aware ile (ayda 8 ABD Doları veya yılda 80 ABD Doları), doğrudan 911 erişimine sahip olacaksınız, ancak bu özellik aslında dışarıda olduğunuzda bir güvenlik sistemi olarak daha fazla hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

• Google Home uygulamanızda dişli simgesiDaha sonra Abonelikler > Nest Aware > Acil arama.
  • Daha sonra uygulamadaki herhangi bir hoparlör ekranından 911'e ulaşabilirsiniz. Üç çizgili olana dokunun menü düğmesi (sol üst) > E911 > Acil Servisleri Arayın.
Andorid Ekosistemi Barselona 2023 Mobil Dünya Kongresi'nde

Google'ın sanal asistanlı en yeni hoparlörü Nest Audio, 2 Mart 2023'te İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2023'te Android Akıllı Ev ekranında sergileniyor. (Fotoğraf: Joan Cros/NurPhoto, Getty Images aracılığıyla)

Ve eğer bir Apple insanıysanız…

Apple HomePod'a “Hey, Siri, 911'i ara” diyebilirsiniz. Kolay.

İşte uyarı: Bu özelliğin çalışması için hoparlörün bir iPhone'a bağlı olması gerekir. HomePod, kurulumu için kullanılan iPhone'u bulamazsa, işi yapmak için aynı Wi-Fi ağındaki diğer iPhone'ları arayacaktır.

NEREDEYSE BENİ ELDE EDEN 40 BİN DOLARLIK DOLANDIRICILIK + ŞİMDİ 3 DAHA YAYILIYOR

Artık ciddi şeyleri aradan çıkardığımıza göre, bir şaka

Etrafta kimse yokken “Hey, Alexa, daha yavaş konuş” deyin ve aynı komutu tekrar verin. Evinizin geri kalanının Alexa'nın sorununun ne olduğunu merak etmesini izlemenin tadını çıkarın. Normale dönmek için “Alexa, varsayılan hızında konuş” deyin.

iPhone kullanan kişi

Bir kişinin iPhone kullandığı görülüyor. (Fotoğraf: Sean Gallup/Getty Images)

Tüm zamanların en sevdiğim Alexa şakası, onu belirli sorulara belirli bir şekilde yanıt verecek şekilde eğitmek:

• Kocam Barry, Alexa'ya Santa Barbara'daki evimizin dışındaki hava durumunu sorduğunda şöyle diyor: “Pencereden dışarı bak. Camdan bir evde yaşıyorsun.”
  • Oğlum Ian'a Alexa'ya “Dünyanın en iyi annesi kim?” diye sormasını söyledim. Alexa şimdi şöyle yanıt veriyor: “Rahibe Theresa derdim ama geleneksel annelere bakıldığında o kişinin Kim Komando olduğuna hiç şüphe yok. Şimdi git bulaşık makinesini boşalt.”
Ne kadar ilerlediğimizi düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Bu, eğer bu ayarları nasıl yapacağınızı biliyorsanız, teknolojinin kelimenin tam anlamıyla hayatınızı nasıl kurtarabileceğinin bir örneğidir. Değer verdiğiniz insanlara bir iyilik yapın ve bunu başkalarına iletin.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Programınızda teknolojiyi daha akıllıca kullanın

Ödüllü sunucu Kim Komando, teknolojide gezinmek için gizli silahınızdır.

Telif Hakkı 2025, WestStar Multimedya Eğlence. Her hakkı saklıdır.